JiJi GPOExIm

Ürün Bilgisi

JiJi GPOExIm

JiJi GPOExIm - Group Policy Export Import Tool

GPOExIm, GPOlara ait mevcut ayarları isteğe göre düzenlemek ve sahip olduğunuz domaindeki GPOları yedeklemek için kullanılan basit bir araçtır. Sistem yöneticileri, GPOlar ve yedeklenen GPOlar arasında, her hangi bir GPO ayarını Gönderebilir, Alabilir, Kesebilir, Yapıştırabilir ve Kaldırabilir (örneğin, bağımsız komutlar, bağımsız yazılım yükleme msi vb.).

GPOExIm Alttaki Ayarları Destekler

GPO Politikaları: Kayıt, Kablosuz Ağlar, Klasör Yönlendirme, Uzaktan Yükleme, Komutlar, Güvenlik, Internet Explorer Yürütme, Yazılım Yükleme, IP güvenliği, Public Key, LanSvc Ağları, WLanSvc Ağları, Politika-tabanlı QoS, Yazılım Sınırlama, Windows Firewall, Ağ Erişim Koruması, İstemci Yönetimi

GPO Tercihleri: Drive Maps, Internet Seçenekleri, Başlangıç Menüsü, Bölgesel Seçenekler, Ağ Paylaşımları, Hizmetler, Çevresel Değişkenler, Dosyalar, Klasörler, Ini Dosyaları, Windows Kaydı, Kısa Yollar, Veri Kaynakları, Cihazlar, Klasörler Seçenekler, Yerel Kullanıcılar ve Guruplar, Ağ Seçenekleri, Güç Opsiyonları, Yazıcılar, Planlanmış Görevler

Özellikler

Konfigüre Edilen Ayar Ekranı GPOExIm, bir domain içerisindeki konfigüre edilmiş ayarları ve bunların değerleriyle birlikte aynı pencerede tüm mevcut GPOları göstermektedir.

Gönderme / Alma Kullanıcılar belirli ayarları (komutlar, yazılım yükleme vb.) bir GPO’dan yedeklenmiş bir GPO’ya veya tam tersi şekilde Gönderebilir / Alabilir.

GPO İsteğe Göre Düzenleyici İki GPO veya iki yedeklenmiş GPO arasındaki belirli bir ayarı (güvenlik, klasör yönlendirme) Kesme / Kopyalama / Kaldırma konusunda yardımcı olabilir.

Odaklanılan Ayarlar Görünümü Kullanıcılar belirli bir GPO ayarını, ilgilendikleri ayara odaklanabilmek için detaylı olarak görüntüleyebilir.

Kolaylaştırılmış GPO Testi Sistem yöneticileri sadece ilgi duydukları ayarları test domainine Gönderebilir. Bu ayarları test domaininde deneyebilir. Bu ayarları üretim domainine getirebilir.

GPO Sayılarını Azaltma Domainde bulunan GPOların sayısını azaltmaya yardımcı olur. Her bir ayar için bir GPO’ya sahip olmak yerine, tüm hedef için tek bir GPO’ya sahip olabilir siniz.

Sınırlar Yedekler üzerinde çalışmayı isteyen kullanıcılar, geçici GPOlar yaratmada yeterli ayrıcalığa sahip olmalıdır. Geçici bir GPO oluşturur (JiJiTempGPO) ve bunu yedeklemeler tamamlandıktan sonra bunu temizleriz.

Çapraz veri değişikliklerinde taşıma işine doğrudan destek vermiyoruz. Domainler arasında çapraz işlem yaparken, tüm GPO’nun gönderilmesinde ve alınmasında GPMC kullanılabilir. Her hangi bağımsız Değişiklik, test domaininde GPOExIm aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Örneğin: Üretim ve test domainleri canlı birer örnektir. Taşımayı destekleyen GPMC ile oluşturulan GPO gönderimi ve bunu test domainine alma. Bağımsız Veri Değişiklikleri test domaininde GPOExIm ile gerçekleştirilebilir. Üzerinde değişiklik yapılan GPO’nun testinden sonra, GPMC kullanılarak üretime alınır.