JiJi AuditReporter

Ürün Bilgisi

JiJi AuditReporter

JiJi Technologies

JiJi “AuditReporter”

Genel Bakış

AuditReporter, denetim için ihtiyaç duyulan raporları gözlemleyen ve oluşturan web tabanlı bir denetim çözümüdür.
•Active Directory
•Gurup Politikası
•Exchange Server
•SharePoint
Bu araç, ortamınızda gerçekleşen değişikliklerle ilgili olarak otomatize e-posta uyarıları gönderir.

JiJi AuditReporter aynı zamanda alttaki konularda gerçekleşen her bir değişiklikle ilgili bütünsel bilgi sunar:
•Kim değiştirdi?
•Ne zaman değiştirildi?
•Ne değiştirildi?
•Nerede değiştirildi?

Faydaları
•Merkezi işletme yönetimi ve risk yönetimi.
•SOX,HIPAA,ITILuyum denetimlerini yürütmede organizasyonlara yardımcı olur.
•Organizasyonunuzda görev açısından kritik öneme sahip değişikliklerde isteğe özel e-posta uyarıları.
•Sistem Yöneticileri, AD, Exchange, Gurup Politikası ve SharePoint üzerinde kapsamlı bir bakış açısı kazanır.
•İşletme sorunlarına az uğraşla hızlı çözüm getirme.
•Destek masası aramalarını azaltma.
•Yatırımdan Elde edilen kazanç (ROI) üzerinde önemli artış.
•Organizasyonunuza maliyet azaltmada ve güvenliğin yükseltilmesinde yardımcı olur.
•Hem çalışanların hem de organizasyonunuzun verimliliğini artırır.

Name of the Component

Description

JiJi AuditReporter for Active Directory

Audits and reports on Active Directory schema, configuration and domain objects

JiJi AuditReporter for Group Policy

Track, compare and audit Group Policy Object

JiJi AuditReporter for Exchange Server

Audits and reports Exchange mailboxes, distribution lists, client access and routing

JiJi AuditReporter for SharePoint

Generate reports on the framework of SharePoint Farm such as Farm, Web Applications, Site Collections

JiJi AuditReporter'ın İşletme Yönetimi Desteği

İdari Destek
•JiJi AuditReporter IT Sistem Yöneticilerini sistem güvenliğindeki tutarsızlıkların bulunmasında ve aynı zamanda şirketin IT politikalarının zorunlu uygulamasında desteklemektedir.
•Sistem yöneticisinin elini değişikliği kimin yaptığını, ne zaman yaptığını, hangi konuda yaptığını daha birçok konuda tespit yapabilmede güçlendirmektedir.
•Birkaç tıklamayla, "JiJi AuditReporter" aracı, şirket ortamınızın durumunun gözden geçirilmesi hususunda denetim raporlarının oluşturulması için konfigüre edilebilir.
•Daha sade bir ifadeyle, JiJi AuditReporter Sistem Yöneticilerine durum daha da kötüleşmeden önlem alma konusunda yardımcı olmaktadır.
•Aynı zamanda, Sistem Yöneticileri kolaylıkla araçları konfigüre edilebilir ve anlık olarak ve talep üzerine raporlama yapabilir.

Risk Yönetimi Desteği


•Dahili denetim ve harici düzenlemelere uyum konusunu akılda bulundurarak, JiJi AuditReporter her türlü denetim talebine yanıt verebilmek için düzenlenmiştir.
•JiJi AuditReporter içerisinde, 800’den fazla hazır rapor şablonu bulunmaktadır.
•Her hangi bir AD nesnesi üzerinde, ister ortak bir girişimle ister bazı hizmetlerce gerçekleştirilmiş olsun, santim santim her türlü değişiklik üzerinde inceleme yürütmeyi destekler.
•Bu araç, IT Sistemi Yöneticilerine yönergelere uyumlu olma ve her hangi güvenlik kara deliğinden uzak durma konusunda yardımcı olur.

Uyum Desteği


•JiJi AuditReporter, düzenliliği tatmin etmek için rapor oluşturabilecek mükemmel bir AD raporlama aracıdır.
•Bu aracı kullanarak, SOX, HIPAA, ITIL uyum denetimleri için temel olarak talep edilen çok sayıda rapora erişim sağlanabilir ve oluşturabilir.

Özellikler

3. Rol Tabanlı Erişim Kontrolü JiJi AuditReporter AD kullanıcıları için gerçek zamanlı raporları yönetmek ve izlemek için rol tabanlı erişim, AD izinlerinden bağımsız olarak Active Directory/GPO/Exchange hakkında denetim bilgileri sağlar. Daha sade bir ifadeyle, JiJi AuditReporter ürüne erişimde belirli rollere sahip Sistem Yöneticileri, destek masası gibi çoklu kullanıcılara denetim bilgilerini JiJi AuditReporter tarafından kendilerine verilen rollere (Sistem Yöneticisi/Normal Kullanıcı) göre görüntüleme/izleme imkanı sunar. Örneğin, eğer organizasyonunuzun şartı Destek Masası’na “Normal Kullanıcı” rolü ve belirli bir kullanıcıya “Sistem Yöneticisi” rolü vermekse, buna göre Destek Masasına rapor oluşturma görüntüleme anlamında sınırlı erişim verilecektir. Diğer yandan, “Sistem Yöneticisi” şeklinde yetkilendirilen kullanıcı, JiJi AuditReporter’ın tüm fonksiyonlarını yönetebilir.

4. Raporlamanın Otomasyonu JiJi AuditReporter’ı kullanarak, Sistem Yöneticileri belirli raporları belirli e-posta kimliklerine belli zaman aralıklarında gönderme işlerini yaratma ve gönderi süreçlerini otomatize edebilirler. Rapor oluşturma işlemi uygun zamanlarda yürütülmesi için planlanabilir. Buna ilaveten, e-posta aracılığıyla belirli raporların periyodik olarak gönderilmesi için uyarıda bulunulacak ve e-posta adresi kofigüre edilecek kullanıcılara karar verebilirsiniz. Farklı faaliyetler, farklı nesneler ve farklı zaman aralıkları için çoklu planlamalar yaratılabilir. Bu planlar günlük, haftalık, aylık ve hatta bir defalık yaratılabilir.

5. Denetim Verilerinin Arşivlenmesi ve Çağrılması JiJi AuditReporter, işletmeler için AD, GPO, Exchange, and Logon değişiklikleri konusunda denetim verilerini arşivlemede özel hizmet sunmaktadır. Ayrıca, Event Log ve Error Log gibi kayıt detaylarının arşivlenmesini desteklemektedir. Bu verilerin arşivlenme işlerinin otomasyonu düzenli zaan aralıklarında yapılabilmekte ve aynı zamanda manüel olarak sistemi harekete geçirmek mümkündür. Veriler arşivlendikten sonra, veri tabanından bağımsız durumdadır. Bu yüzden, veri tabanı boyutunun küçültülmesinde ve sistem performansının geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Arşivlenmiş veriler, ürünlerin UI’ları kullanılarak kolaylıkla geri çağrılabilir. Çağrılan denetim verileri, işletmeleri SOX, HIPAA, ITIL, ve PCI gibi düzenlemelere dayalı denetimlerin yürütülmesinde destekler. Bu veriler, sistem yöneticisine, belirli bir gün, hafta veya ay boyunca gerçekleşen her bir olayın analizinde ve güçlü sistem sürekliliğinde yardımcı bir el uzatır. Aynı zamanda tüm veya isteğe özel arşivlerin temizlenmesinin ürün UI’larıyla mümkün olmasını sağlar.

6. Akıllı Uyarılar JiJi AuditReporter, Active Directory’de gerçekleşen her bir değişikliğin e-posta aracılığıyla Sistem Yöneticileri ve sorumlu kullanıcılara bildirilmesinde son derece etkin ve güvenilir bir çözüm sunar. Genel olarak, Active Directory domaininizdeki belirli olayların çok sık şekilde gözetim altında tutulması gerekmektedir. Örneğin, bir Active Directory domaininde, kullanıcı yaratma gibi değişikliklerin Sistem Yöneticisinin ve ilgili otoritelerin dikkatine sunulması gerekmektedir. JiJi AuditReporter, Sistem Yöneticileri ve ilgili otoriteleri Active Directory üzerinde gerçekleşen güncellenen veriler konusunda sürekli haberdar olmalarını sağlar.

7. SOX, HIPAA, PCI Uyum Denetimleri İçin Destek JiJi AuditReporter, organizasyonunuza SOX ve PCI denetimleri gibi uyum sürecinde gerek duyulan verilerin AD/Exchange/GPO/SharePoint hakkında gerçek-zamanlı veriler halinde yaratılmasında ve AD/Exchange/GPO hakkında değişiklik raporlarının yaratılmasında yardımcı olur. Windows Active Directory’niz üzerinde gerçekleşen neredeyse her bir değişiklik için bol miktarda çeşitte raporlama sunmaktadır. JiJi AuditReporter, size Active Directory içerisinde gerçekleşen her değişikliğin analiz edilmesinde yardımcı olurken bu değişikliklerin IT yönergelerince belirlenen standartlara uygun olmasını sağlar.

8. İdari, Risk, & Uyum (GRC) Desteği İdari Destek JiJi AuditReporter, IT Sistem Yöneticilerine sistem güvenliğinde ve aynı zamanda şirketin ön tanımlı IT politikalarında her hangi bir tutarsızlık olup olmadığının bulunmasında destek olur. Hangi değişikliğin kim tarafından, ne zaman, yapıldığını belirlemede sistem yöneticilerinin elini güçlendirir. Birkaç tıklamayla, "JiJi AuditReporter" aracı, şirketinizin AD ortamının durumunu gözden geçirebilmek için denetim raporu oluşturmak üzere konfigüre edilebilmektedir. Daha yalın bir ifadeyle, JiJi AuditReporter, Sistem Yöneticilerini bir durum çok daha sarpa sarmadan önce desteklemektedir. Aynı zamanda, Sistem Yöneticileri, talep üzerine veya anlık olarak raporlama yapabilmek için bu aracı kolaylıkla konfigüre edebilmektedir.

Risk Yönetimi Desteği Dahili ve harici denetim konularını düşünerek, JiJi AuditReporter tam anlamıyla Active Directory tabanlı denetim taleplerine cevap verebilmek üzere tasarlanmıştır. JiJi AuditReporter içerisinde, 120’den fazla hazır şablon rapor bulunmaktadır. İster manüel ister bazı hizmetlerin müdahalesiyle olmuş olsun, her hangi bir AD nesnesi üzerine gerçekleşen en ince detayına kadar incelenmesinde destek sağlar. Bu araç, IT Sistem Yöneticilerine her hangi bir güvenlik kara deliğinin üzerinde kalmasını ve uyum şartları gerekliliklerini yerine getirmelerini sağlar.

Uyum Desteği JiJi AuditReporter, düzenleyici otoritelerinin ve mahkemelerin taleplerini karşılamaya yönelik raporların oluşturulmasında mükemmel bir AD raporlama aracıdır. Bu aracın kullanarak, SOX, HIPAA, ITIL uyum denetimlerinde talep edilen çok sayıda rapora erişebilir ve yaratabilirsiniz.

9. Çoklu Domain Desteği JiJi AuditReporter, hem gerçek-zamanlı rapor yaratma ve isteğe göre şekillendirmede hem de değiştirmede çok sayıda Active Directory kapsamının eklenebilmesini desteklemektedir. Bu özellik de Sistem Yöneticilerine sadece kendi domainlerinde değil aynı zamanda uzaktaki Active Directory domainlerindeki Active Directory değişikliklerini denetleyebilmelerini sağlamaktadır.