JiJi Active Directory Cleaner

Ürün Bilgisi

JiJi Active Directory Cleaner

JiJi Active Directory Temizleyici, yönetiminiz altındaki Active Directory’nin (AD) sürekliliğinin sağlanmasında kullanılan basit bir bakım ve temizlik aracıdır.

Bakım çalışmaları Active Directory için önemli midir?

AD üzerinde istenmeyen hesapların bulunması temel bir güvenlik tehdididir. Aynı zamanda süresi sona eren veriler, sunucu üzerinde istenmeyen ilave bir yük teşkil etmektedir. Aktif olmayan kullanıcılar / bilgisayarlar, engellenmiş kullanıcılar günlük işler içerisinde kirleri teşkil etmektedir. Günler geçtikçe, bu kirler hızla büyür ve performansı etkiler. AD üzerinde tanımlı ve mükemmel verilerin bulunması son derece hayatidir. Bakım ve temizlik çalışmaları AD’yi SOX uyum denetimlerine mükemmel şekilde hazırlar. JiJi Active Directory temizleyici son derece güvenilir ve düşük fiyatlı bir çözümdür.

Temizlik süreci her bir kullanıcı için otomatik hale getirilebilir mi?

JiJi Active Directory Temizleyicisiyle, temizlik sürecini otomatize hale getirmek mümkündür. Belli bir plana ve programa bağlı bir faaliyet sunmaktadır. Temizlik süreci politikanızı tanımlayabilir ve bunu periyodik aralıklar için belli bir programa bağlayabilirsiniz. Böylece işi kolaylaştırabilirsiniz.

JiJi Active Directory Temizleyici, AD temizliği yanında istenmeyen kullanıcı profillerini ve klasörlerini temizleyecek mi?

Evet, kullanıcı geçmişini temizleme amaçlı olarak seçenekler verilecektir. İstenmeyen profillerin silinmesi ve terminal sunucular üzerindeki yükün azaltılması tavsiye edilmektedir.
•JiJi Active Directory Temizleme özellikleri arasında şunlar bulunur:
•Eski kullanıcıların / bilgisayarların temizliği.
•Eski kullanıcılara air klasörleri ve profillerinin temizliği.
•Plan ve programlarla temizlik çalışmalarının otomatize hale getirilmesi.
•Active Directory’nin istenilen boyutları için raporların oluşturulması. Kullanıcılar arzu ettikleri kolonları sıralayabilmektedir.
•Raporlar PDF, CSV ve Excel formatlarında gönderilebilmektedir.
•Nesneler üzerinde toplu halde silme, taşıma, engelleme, izin verme ve sıfırlama işlemlerini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır.
•Silinen kullanıcıları ve bilgisayarları toplu olarak yeniden yüklenebilmektedir. Sistem aynı zamanda Windows 7 & Windows Server 2008 R2 desteklemektedir.

Kilit Özellikler

Eski Kullanıcıların Temizlenmesi JiJi Active Directory Temizleyicisiyle, belirli günler için aktif olmayan kullanıcı hesaplarını filtreleyebilirsiniz. Filtrelenmiş rapordan, toplu temizlik çalışması yapabilir veya arzu ettiğiniz kullanıcıları seçebilir ve bunları “etkisizleştirebilir” veya “silebilirsiniz”. Kullanılmayan veya aktif olmayan kullanıcı hesaplarını temizlemek için lütfen ilgili adımları takip ediniz. Eski Bilgisayarların Temizlenmesi JiJi Active Directory Temizleyicisiyle, belirli günler için aktif olmayan bilgisayar hesaplarını filtreleyebilirsiniz. Filtrelenmiş rapordan, toplu temizlik çalışması yapabilir veya arzu edilen bilgisayarları seçerek “etkisizleştirebilir” veya “silebilirsiniz”. Kullanılmayan veya aktif olmayan bilgisayar hesaplarının temizliği veya duraklatılması için lütfen ilgili adımları takip ediniz.