JiJi Account Lockout Tool

Ürün Bilgisi

JiJi Account Lockout Tool

JiJi Account Lockout Tool

Hesap Kilitleme, Windows içerisinde dikkate değer bir güvenlik standardı olmakla birlikte sadece kaçak olarak girenlerin sistemlere erişimini önlemeye yönelik yapılandırılmıştır. Hesap kilitleme, ihlalleri önler, ancak ne var ki bu girişimlerin kaynakları ve sebeplerini net bir şekilde açıklamaz. Bilinmeyen nedenlere yönelik hesap kilitlerinin kaldırılması yine büyük bir kapı açacaktır. Bilinmeyen neden potansiyel bir tehdit veya bir yetkisi sona ermiş bir program olabilir. Ayrıca kilitleme girişiminin diğer yanı, kilitlenmiş hesap normal kullanıcılara hizmet vermeyi reddeder ve destek masası talebini gündeme getirir. Sonrasında, şifre çalmaya yönelik niyet edilen bir "kaba kuvvet saldırısı" çok sayıda hesabı kilitleyebilir ve bu da yeni sorunların doğmasına neden olur ve bunların her biri "JiJi Hesap Kilitleme Aracı" ile çözülür.

JiJi Hesap Kilitleme Aracı Çözümleri

Nedensellik Kilitlemeleri JiJi Hesap Kilitleme Aracıyla, kilitleri açmadan önce bu hesapların neden kilitlendikleri konusunda bilgilendirilirsiniz. Bu nedenleri öğrenmek alttaki konularda size yardımcı olacaktır:

Conficker virüsü gibi bu noktada tespit edilebilecek potansiyel güvenlik tehditleri.
Zorla Girme Saldırıları / Hizmet Saldırılarının reddedilmeleri anlaşılabilir.

Normal kullanıcı zorlanma oranları tahmin edilebilir. Bu bilgi de sizin hesap kilitleme politikanızı tekrar gözden geçirmenizde yardımcı olur.

Hesap kilidi açma politikasının, düzenli kullanıcı hatalı girişlerini görmezden gelmesi için dengelenmesi gereklidir. Lütfen Hesap Kilitlenme Yardım Masası aramalarını düşürmeye yönelik sunduğumuz ip uçlarına göz atınız.

Nedensellik Hataları Güvenlik konusunda daha yüksek endişelere taşıyorsanız, her bir bağımsız şifreli giriş hatası için ilgili nedenlere ulaşabilirsiniz.

Anlık Kilitleme Uyarısı Hesap kilitlemeleri sistem yöneticilerine anında gönderilmektedir. Bu da sistem yöneticilerinin dikkatinin tam zamanında konuya çekilmesini sağlamaktadır. Potansiyel tehditler bu uygulama sırasında doğrudan uyarı olarak bildirilmektedir. Diğer şekilde, eğer bir düzenli kullanıcı kilitlenirse, kullanıcının aramalarla talepte bulunmasına gerek duyulmaz, JiJi Hesap Kilitleme Aracı üzerinde uyarı belirir belirmez Araç durumu otomatik & anlık olarak göstermektedir. bu da verimliliği artırmaktadır.

Kilitleme Kaynağı Tespiti Kaynaklar çoğunlukla Kullanıcı, Program, Komut, Hizmet ve Virüs olabilir.

Virüs Conficker, bir bilgisayar kurdudur ve Windows’u zayıf sistem yöneticisi şifreleriyle dictionary üzerinden vurur; böylece bunları uzaktan sahipleri / korsanlarca kontrol edilebilen sanal bilgisayarlara bağlar. Conficker hakkında daha bilgi sahibi olmak gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Microsoft kilitlenmenin kaynağının bulunmasına yönelik bir seçenek sunmakta; ama daha fazla çaba gerektiren bir sürece sahiptir. Kilitlenme nedeninin mevcut yerel araçlarla bulunmasına yönelik makalemize göz atınız. JiJi Hesap Kilitleme Aracı içerisinde bunlar oldukça kolaylaştırılmış ve önemli olan her temel unsur son derece kullanışlı olarak sunulmuştur.

Hesap Kilidinin Açılması JALT aynı zamanda kilitlenen hesapların açılmasında yardımcı olmaktadır.
JALT, hesap kilitlenmelerini, kilitlenme nedenlerini anında bildiren, kaynağı belirten ve aynı zamanda hesap kilidini açan bütünleşik bir çözümdür.
"JiJi Hesap Kilitleme Aracı güvenlik standardını geliştirmekte ve kullanıcı verimliliğini artırmaktadır."