Javelina ADtoolkit

Ürün Bilgisi

Javelina ADtoolkit

Active Directory’nizi toplu olarak “ADtoolkit” ile yönetin!

ADtoolkit™, Active Directory’nin günlük yönetimini, ortak yönetsel görevlerin uygulamasında toplu görev gerçekleştirme imkanı sağlayarak kolaylaştırır. İster yeni bir nesne yaratmak zorunda kalın, ister mevcut olanlarda değişiklik yapmak zorunda kalın, veya Active Directory raporu çıkarmak zorunda olun, “ADtoolkit”i, Active Directory ağınızın doğru ve optimize yönetimini sağlarken aynı zamanda iş yükünüzü hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Sadece değiştirmek istediğiniz Active Directory nesneleri listesini seçin veya indirin; ve ADtoolkit'in bir çok görev-odaklı araçlarından birini seçin. Her sayfa sekmesinde seçenekleri doldurduktan sonra artık aracı şimdi çalıştırmak veya ister daha sonra çalışması için programlamaya hazırsınız. Her iki yolda, “ADtoolkit” tüm zor işi yürütecek ve siz bir sonraki işiniz için zamana kavuşmuş olacaksınız!


ADtoolkit Özellikleri:

- Active Directory Nesnelerinin Toplu Yönetimi

-Active Directory Raporlama

- Güvenlik Raporlaması ve Araçları

- Kullanıcılara Kolaylıkla Yetki Verme ve Geri Alma

- İsteğe Göre Konfigürasyon ve Atama

- Görev Simülasyonu ve Planlama


ADtoolkit™, görevlerin toplu olarak yürütülmesini ve ortak yönetsel görevlerin akışı şekilde konfigürasyonunu sağlayarak Active Directory’nin günlük yönetimini kolaylaştırır. “ADtoolkit”, her hangi bir yönetici tarafından kendi AD görev listesinin üstesinden gelmede kullanılabilecek bir araç kümesi içermektedir. Ya da, yöneticiler “ADtoolkit”in ortak görevleri alt seviye adminlere atamak için kişiye özel araçlarını kullanabilirler. Her iki şekilde, adminler, her hangi bir ağın doğru ve optimize yönetimini sağlarken, kendi görev listelerini minimize edebileceklerdir.


Sorunsuz Destek Masası Sağlayın ve Ortak Görevleri Devredin.
İster kullanıcı ekleyin, ister şifreleri yeniden belirleyin, ADtoolkit™ size zerinizdeki çoğu ortak görevi dağıtıp, uzman yetenekli personelinizin vaktini kazandıracak basit, güvenli bir ara yüz sağlar. Ara yüzün araçları ve alanları kilitlediğini ve sadece dağıttığınız görevlerin gerçekleştirileceğini bilerek rahat edebilirsiniz. Hatta, zorunlu giriş alanları belirleyebilir, her görev için tüm uygun bilgilerin girildiğinden emin olabilirsiniz. Daha sonra sorunların tespit edilip giderilmesinde, olay-tabanlı denetim kayıtlarıyla tüm adımları geriye doğru takip edebilirsiniz.


Tek bir uygulamayla çok sayıda görevi aynı anda tamamlar.
ADtoolkit™, tek seferde çoklu Active Directory görevlerini yerine getirmenizi sağlar. İster kullanıcı hesabı ekleyin, silin veya devre dışı bırakın, şifre yenileyin, AD uzantı özelliklerini değiştirin, veya Exchange mailboxklarını konfigüre edin, ADtoolkit hepsini tek bir harekette yerine getirir. Bu toplu değişiklikleri kolaylaştırmak için, “ADtoolkit”, kullanıcı adlarını Excel dosyaları veya dahili Raporlama Araçları gibi çeşitli kaynaklardan indirmenize izin verir. Elbette, ADtoolkit’i her zaman, kullanıcıları seçme amacıyla Active Directory’i taramak için de kullanabilirsiniz. Her iki şekilde, “ADtoolkit” Active Directory yönetim görevlerinin tipik işçilik gerektiren yaklaşımlardan sizi tamamen kurtarmaktadır.


ADtoolkit’in diğer özelliklerini optimize edebilmenizi sağlayacak isteğinize göre raporlar sunar.
ADtoolkit™, arzunuza göre raporlama yapan, Active Directory’de kolaylıkla veriler oluşturmanızı ve bunları filtrelemenizi sağlayan bir araç sunar. Bu raporlar isteğinize göre şekillendirilebilir; örneğin, süresi dolmuş veya aktif olmayan kullanıcıları göstermek ve böylece kullanılmayan hesapların tespitini ve silinmesini kolaylaştırmak. Aynı zamanda, bu raporları her hafta yapılması üzere planlayabildiğinizden, her zaman yapılacak listenizin en başındaki işlerle, insanlar size yardım istemek için gelmeden önce uğraşıyor olacaksınız. “ADtoolkit”, sizin ortamınıza uyum sağlayacak şekilde özelleştirilebilecek çeşitli standart raporlar sunar. Ya da, kendi raporlarınızı en başından oluşturabilirsiniz. Her iki şekilde, bazı sorunlu yazılım gereksinimleriyle uğraşmak ne de, üçüncü taraflara ait raporlama araçlarına bağlı olmak zorunda kalmayacaksınız çünkü “ADtoolkit” kendi başına her şeyi yapar. Tek ihtiyacınız olan neyi raporlamanızın istendiğini bilmektir.


İşlerin sakin olduğu saatlerde rahat, planlı uygulama.
Yöneticiler ve ağlar her zaman aynı anda serbest değiller; ve bu yüzden “ADtoolkit” oldukça kullanışlı hale gelmektedir. “ADtoolkit” sizin uygun ve rahat olduğunuz zamanlarda görevlerinizi yerinize getirmenizi sağlar. Sonrasında, bu görevleri ağ üzerinde dağıtımını planlayabilirsiniz. Görevler tamamlanıp yapılacaklar listenizden silinecek ve eğer isterseniz, içinizin daha rahat olması için görevler yerine getirilirken kayıtlarının tutulmasını da sağlayabilirsiniz. “ADtoolkit” ile birlikte, standart raporlarınızın haftalık olarak alınması için planlama yapabilirsiniz. Böylece, yönetime sürekli bilgi vermiş ve iş ortamında profesyonellik ve etkinlik kazanırsınız.


Simülasyonla hatasız uygulama sağlanır.
Bir tuşa basarak, “ADtoolkit” simülasyon modu size girilen tüm verileri onaylamanıza izin verir. Eğer verilerde bir hata varsa, imleç hatalı alana hareket ettiğinde ve bir uyarı mesajı gösterilecektir. Gereken girişimin gerçek anlamda yerine getirilmeden doğru olmayan erişim hakları gibi sorunları ortaya çıkarmak için tasarlanmış; “ADtoolkit” görevler yerine getirilirken veya daha sonra çalışması için programlandığında hiçbir hatanın ortaya çıkmamasını sağlar.


Basit, görev-odaklı kullanıcı ara yüzü.
Yöneticiler, görevlerini yerine getirmesi için gereken doğru konfigürasyonları bulma girişimde çeşitli ekranları bir birine karıştırmamayla yeterince meşguldür. “ADtoolkit”, kullanıcılara “Kullanıcı Ekle”, “Raporlama”, “Kullanıcı Sil”, ve “Şifre Yenile” gibi gerçekleştireceğiniz görevleri belirleyen sol kolondaki Araç Seçim Çubuğu sağlar. Aracı seçerek, kaydedilen konfigürasyonlarla, kullanıcıların görevlerini yerine getirmeden önce çok az yapacak şeyleri kalır. Böylece, tüm süreci sorunsuz hale getirir. “ADtoolkit”in kullanımı çok kolaydır ve ortak görevlerinizi güvenle başkalarına atayabilmenizi sağlar, optimize ağı işletirken daha karmaşık, temel teşkil eden, hayati öneme sahip sorumluluklarınıza odaklanmanıza izin verir.

Araçlar

Alttaki liste “ADtoolkit” içerisindeki her bir aracı göstermektedir. Araçla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Araç adının yanındaki [+] ikonunu tıklayınız.


Kullanıcı Araçları

Kullanıcı Ekle/Değiştir/Klonla [+]

Kullanıcı Sil [+]

Şifre Yenile [+]

Kullanıcı Ara & Değiştir [+]

Kullanıcı Taşı [+]


Gurup Tools

Gurupları Ekle [+]

Gurupları Değiştir [+]

Gurupları Sil [+]

Gurupları Ara & Değiştir [+]

Gurupları Taşı [+]


İletişim Araçları

İletişim Ekle [+]

İletişim Bilgisi Değiştir [+]

İletişim Bilgisi Sil [+]

İletişim Bilgisi Ara & Değiştir [+]

İletişim Bilgisi Taşı [+]


Bilgisayar Araçları

Bilgisayar Ekle [+]

Bilgisayar Değiştir [+]

Bilgisayar Sil [+]

Yerel Şifre Yenile [+]

Bilgisayar Ara & Değiştir [+]

Bilgisayarları Taşı [+]


GPO Araçları

GPO Raporları [+]

GPO Link Raporları [+]

GPO Görevlendirme Raporları [+]


Raporlama Araçları

Kullanıcı Raporları [+]

Gurup Raporları [+]

İletişim Raporları [+]

Bilgisayar Raporları [+]

Yazıcı Raporları [+]

OU Raporları [+]

Paylaşım Raporları [+]


Güvenlik Araçları

AD Güvenlik Raporları [+]

Dosya Güvenlik Raporları [+]

Mailbox Güvenlik Raporları [+]

Yazıcı Güvenlik Raporları [+]

ACL’leri Analiz Et & Temizle [+]

ACL’leri Ara & Değiştir [+]


Directory Araçları

Active Directory Resynch [+]