GTB The SSL Proxy

Ürün Bilgisi

GTB The SSL Proxy

SSL Proxy: Bütünleşik Ağ Görünürlüğü & Kontrolü
SSL şifreli veri trafiğinin geniş kapsamda güvenli işlemler sağladığı uzun süredir bilinmektedir. Ancak bu kanallar aynı zamanda kötü amaçlı trafik için bir sığınak haline gelmiştir. SSL Proxy özellikli GTB Denetleyici, şifreli trafik içerisinde doğruluğu nokta atışı tespiti yapmak ve günlük rapor tutmak, uyarıda bulunmak, garanti etmek ve aynı zamanda engelleme fonksiyonları için GTB Denetleyicisinin “İçerik farkındalığına Sahip” Veri Kaybı Önleme sisteminin benzersiz kabiliyetlerinden yararlanmaktadır.

Artık şirketler, yüksek seviyede aş görünürlüğü ve HTTPS trafiği içerisinde kontrol sağlamak için ilave bir proxy uygulamasına ihtiyaç duymayacaklar.

GTB Denetleyici Platformu - Bütünleşik Ağ / SSL Görünürlük & Kontrol

Merkezi Konsol:
Çoklu GTB Denetleyici & veri güvenliği ürünleri için merkezileştirilmiş bir yönetim platformudur. Konsol, bütünsel bir güvenlik politikası, hiyerarşik güvenlik yönetimi, gerçek-zamanlı izleme, günlük raporlama, denetim ve uyum raporlama için tek bir nokta sağlamaktadır.

Donanım Uygulamaları:
Denetleyici Donanım uygulamaları, ihtiyaç duyan ağ ortamları için daha üstün performans, ölçeklenebilirlik ve dayanıklılık sağlamaktadır. Hata durumunda açılan ara yüzler , hızlı, maliyet-etkin çözüm ortaya koymakta ve kolaylıkla bulunabilmektedir. Bu yüksek performans mimarisi, ekipman yönetimi pekiştirirken, organizasyonların ağır trafik yüklerini kaldırmalarını sağlamaktadır.

Sanal Uygulamalar:
SSL-şifreli trafik için GTB’nin Doğru, İçerik farkındalığına sahip Veri Kaybı Önleme ters-firewall uzantısıdır. Bütünleşik SSL Görünürlüğü sağlamakta ve böylece uç noktaların, yetkisiz konumlara hassas veriler veya gizli bilgi gönderirken kötü amaçlı yazılımlarla enfekte olmasını önlemektedir.

OEM’ler, MSP’ler, Hizmet Sunucular için SDK’lar:
İster mesajlaşma ağ hizmeti olsun, web gözlemi, bulut hizmetleri, e-posta şifreleme, EIS’ler için veri eDiscovery olsun, ister dosya yedekleme sistemi, evrak yönetim sistemi vb olsun, artık OEM’ler, üçüncü tarafların dosya kırma araçları kullanmadan, kendi ürünlerine alttaki fonksiyonel özellikleri derhal kazandırarak, GTB’ye ait SDK sistemini kullanabileceklerdir:

Farklılıklarımızdan bazıları:
1GB Hız,
E-posta, Anlık Mesaj, FTP de dahil TÜM protokolleri desteklemektedir,
Hem Kişisel Tespit Edilebilir Bilgi ve/kısmi dosya eşleştirme için neredeyse sıfır hatalı pozitif VEYA hatalı negatif** (**parmak izi taşıyan verilerde)- böylece müşterilere içeriğin çıkışını engellemesine izin vermektedir!
Çoklu dil tespiti,
Şifreli İçerik Tespiti,
Çoklu-Kolon Eşleştirme,
SSL Şifreli trafik için SSL Proxy seçeneği ve bütünsel SSL görünürlüğü sağlamaktadır,
Dışarı yönlü ağ genişliğinde ölçeklenebilirlik,
Port Sekme Tespiti,
Tünelleme Tespiti,
Vakalarda iyileştirme için iş akışı,
İçerik Farkındalığı,
Çok lokasyonlu Merkezi Yönetim Konsolu,
SIEM entegrasyonu,
Nezaret etme ve bakım gerektirmeyen bir işletme tasarımı,
Uygulamayı ağlar arasında (dahili veya harici) hızla taşıyabilmek için “Hepsi-bir-arada” ekipman olarak mevcuttur.
Gizli verilerin ağ üzerinden istem dışı veya kötü amaçlı gönderimlerinin tespit edilmesi ve engellenmesini sağlar. Organizasyonlar tamamen güvence altına alınmış ve Sarbanes Oxley, GLBA, HIPAA, PII, CA SB1386, CA AB1950, Kartlı Ödeme Sistemleri Sektörü (PCI) Veri Güvenliği Standardı, Amerikan Vatansever Kanunu, FISMA, FERC/NERC, ve diğer hukuki düzenlemelere uyum sağlamış olur.