GTB Data Loss Prevention Platform

Ürün Bilgisi

GTB Data Loss Prevention Platform

Tek bir doğru ürün ve tek bir konsol; Artan etkinlik ve minimum TCO anlamına gelir.
Patenti beklenen, öne çıkan teknolojimizle; GTB'nin Veri Kaybı Önleme Platformu, ödül sahibi veri güvenliği ürünleri arasında temel taşlardan biridir. GTB'ye ait DL Platformu, hedef alınan siber saldırılara karşı hem tespit hem de savunmaya yardımcı olur. Tehditlere karşı korunmaya yönelik ani & kolay bütünleşik reaksiyonlar (dışarıdan kaynaklı ve malware ve güvenilir kullanıcılar gibi çok yönlü) veya çalışan hataları & yanlışlıklar:

 • Hassas verilerin gizliliğini ortadan kaldıracak bir dışarı sızma olayını önlemede kontrol noktasının otomatik olarak kurulumu
 • Kullanıcı kimliğiyle sızılmış cihazlar ve içerik kontrolünün harekete geçirilmesi
 • Adli incelemelerin çabuklaştırılması
 • Veri konumu kanunu hatalarının önlenmesi


 • GTB Inspector Platformu - Bütünleşik Ağ / SSL Görünürlüğü
  Platform, fiziksel ve sanal uygulama sunum seçeneklerine sahip merkezi bir yönetim ve raporlama altyapısı içermektedir.

  Merkezi Konsol:
  Çoklu GTB Inspector & Veri güvenliği ürünleri için merkezi yönetim platformudur. Konsol, güvenlik politikasını, hiyerarşik güvenlik yönetimini, gerçek zamanlı izlemeyi, kullanıcı girişini, denetimi, içerik ve uyuşma raporlamayı bir araya getirmek için tek bir nokta sağlamaktadır.

  Donanım Uygulamaları:
  Inspector Donanım uygulamaları, talep halindeki ağ ortamları için üstün performans, ölçeklilik ve esneklik sağlamaktadır. Arıza durumunda açılan güvenlik ara yüzleri hızlı, maliyet anlamında etkinlik sağlamakta ve yüksek erişilebilirliğe sahiplerdir. Bu yüksek performans mimarisi, cihazların yönetimini bir araya getirirken, organizasyonların ağır trafik yüklerini kaldırmalarını sağlamaktadır.

  Sanal Uygulamalar:
  Inspector Sanal Uygulamalar esnek ve yüklemesi kolay yazılım çözümleri sağlamaktadır. Sanal Uygulamalar, organizasyonun mevcut veri merkezi bütünleştirme donanımlarını daha verimli kullanmalarını, bilgi teknolojilerine ayırdıkları bütçede tasarruf sağlarken, sunuculardan elde ettikleri verimi artırmalarını sağlamaktadır.

  SSL Proxy:
  GTB’nin hassas, içerik tanıyan Veri Kayıp Önleme sisteminin bir kapsamı, SSL-şifreli trafiği tersine çevirmektedir. Bütünleşik bir SSL Görünürlüğü sunarak, kötü amaçlı yazılımların bulaştığı uçlardan yetkilendirilmeyen konumlara önemli hassasiyete sahip verilerin veya gizli bilgilerin gönderilmesini engellemektedir.

  Inspector Bulut:
  Bulut Bilgi İşlemi ve Gelişen Teknolojiler için Gerçek Veri Kaybı Önleme Mimarisi ortaya koymaktadır. Artık, belirli bir politikayla, yasaklanan buluta verileri bloke edilmiş halde taşınıma ve oradan alıma yönelik izin verilen veri türlerine yönelik tam bir kontrole sahip olunmaktadır.

  OEM’ler, MSP’ler, Hizmet Sunucuları için SDK:
  İster mesaj sistemi için ağ geçidi hizmeti olsun, ister web gözleme, bulut hizmetleri, mobil cihazlar veya e-mail şifreleme, EIS için veri eDiscovery, veya dosya yedekleme hizmeti, evrak yönetimi hizmetleri olsun; OEM’ler artık GTB sisteminin SDK’sını kullanmadan veya üçüncü tarafların dosya kırma araçlarına maruz kalmadan, kendi ürünlerine alttaki fonksiyonel özellikleri anlık ekleyerek kullanabilmektedir:

  Çeşitlilik katan birkaç özellik şunlardır:
  1GB hız,

  TÜM protokoller için destek (E-posta, Anlık Mesaj Sistemleri, FTP’ler dahil),

  Hem Kişisel Tanımlanabilir Bilgi ve hem de kısmi dosya eşleştirme (** parmak izi taşıyan veriler) tespitinde, Neredeyse hiç yanlış pozitif VEYA yanlış negatiflerin** bulunmaması, ve bu sayede müşteriler için içeriklerin dışarıya çıkmasını engelleme imkanını sağlaması!

  Çoklu-Dil tespiti,

  Şifreli İçerik Tespiti,

  Çoklu-Kolon Veri Eşleştirme,

  SSL şifreli trafik için Proxy seçeneği, bütünleşik SSL mevcudiyeti,

  Dış yönlü band genişliği ağı için Ölçeklenebilirlik,

  Port Sekme Tespiti,

  Tünelleme Tespiti,

  Aktivite iyileştirme için iş akışı,

  Çoklu konuma sahip Merkezi Yönetim Konsolu,

  İçerik Farkındalığı,

  SIEM entegrasyonu,

  Müdahil olmaya gerek duymayan, bakım gerektirmeyen tasarım,

  Uygulamayı dahili ve harici ağlar arasında hızla sevk edebilmek için, Taşınabilir “her-şey-dahil” cihaz olarak mevcuttur,

  Ağ üzerinden gizli verilerin kötü amaçlı veya istenmeyen aktarımları tespit edilir ve engellenir. Paketimiz, Sarbanes Oxley, GLBA, HIPAA, PII, CA SB1386, CA AB1950, Kart Ödeme Sistemleri Sektörü (PCI) Veri Güvenliği Standardı, Amerikan Vatansever Kanunu (Patriot Act), FISMA, FERC/NERC, ve diğer konulardaki hükümet veri güvenliği düzenlemeleriyle uyumludur.