Exclaimer Outlook Photos

Ürün Bilgisi

Exclaimer Outlook Photos

Outlook, Sharepoint ve Lync’deki Kişilerin Fotoğraflarına Ulaşın
Exclaimer Outlook Photos ile personelinizin fotoğraflarını “thumbnailPhoto” ve “jpegPhoto” gibi “Active Directory” görsel uygulamaları içerisine indirebilirsiniz; böylece “Outlook People Pane” içerisinde herkese, kendi SharePoint profili ve Microsoft Lync üzerinde bir fotoğraf atayabilirsiniz. Fotoğrafları isimlerle veya Active Directory içerisindeki diğer verilerle otomatik olarak eşleştiriyoruz: mesela kullanıcı 'Karen Green'i fotoğrafı 'KarenGreen.jpg' ile eşleştiriyoruz böylece bunu sizin yapmanız gerekmiyor. Eğer fotoğraflar gerektiği gibi isimlendirilmemişlerse, indirme sihirbazımız yine de görevini en kolay şekilde yerine getirmektedir. Fotoğraflarınız uygun boyutta değil diye endişe etmeyin, bunları uygun şekilde ebatlandırarak uygun şekilde yerleştiriyoruz. Bu sayede doğru içeriğe doğru boyutlarda sahip oluyorsunuz. Hatta gerektiğinde, eğer tercihiniz bu ise, fotoğrafları siyah-beyaz formata dönüştürebiliyoruz. Bu sadece indirmeyle ilgili, tanıdık olduğunuz sezgisel arayüzümüz, tüm personelin fotoğraflarını AD’niz içerisindeki farklı içeriklere yönelik taramanıza ve filtrelemenize izin veriyor. Bu sayede, eğer büyük bir organizasyon içerisinde çalışıyorsanız çok yorulmanıza gerek kalmaz. Aynı zamanda çoklu alan adı (domain) uygulamalarını da başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Belki Gönderilen Bir E-postada?
“Outlook Photos”, AD’nize sadece fotoğraf ekleyebilir bu yüzden organizasyonunuz dışındaki veya farklı bir ağdaki bir kimse “Outlook People Pane” üzerinde bulunan fotoğrafınızı göremeyecektir. Fakat bizim Exchange imza ve Outlook imza yazılımımızla, tüm personelin e-posta imzasını ve yasal uyarı bildirisini merkezi olarak kontrol edebilir; fotoğrafınızı dilediğiniz kişiye gönderdiğiniz dilediğiniz e-postaya ekleyebilirsiniz. Her şeyden öte, hangi e-postanın fotoğraf göstereceğiyle ilgili kurallar oluşturabilirsiniz. Böylece müşterilerle etkileşimde olan personeliniz fotoğrafları gösterebilirken, IT personeliniz gizleyebilir.

Ücretsiz
Tüm özellikleri taşıyan, tam kapsamlı versiyona tamamen ücretsiz olarak sahip olacaksınız. Lisans almanız gerekmiyor; indirdiğiniz üründe hiçbir uygulama özelliği eksik değildir. Bu ücretsiz versiyon değil; her zaman ücretsiz olan tek versiyondur. İster 100.000 kullanıcıya sahip bir teknoloji devi olsun, ister 20 personelden oluşan bir danışmanlık kuruluşu olsun, toplamda 3 milyon kullanıcıyı yöneten binlerce sistem yöneticisi AD içerisine fotoğraf yerleştirmek için “Outlook Photos”a güvenmektedir.

Şirketi Bir Topluluk Haline Getirin

Outlook Kapsamında
Outlook’ta herkesin isminin yanına fotoğrafını da koyun. Kullanıcılar ve gruplar, “Outlook Social Connector” (bazen Outlook People Pane olarak adlandırılmıştır) üzerine saniyeler içerisinde fotoğraflarını yerleştirebilirler. Outlook, her kullanıcının “Active Directory” 'thumbnailphoto' alanından fotoğraflarını çeker ve biz de tüm fotoğrafları bu alana tüm kullanıcılar için saniyeler içerisinde toplu olarak indiririz.

Sharepoint Kapsamında
Sharepoint profilinizde fotoğrafınızı, projelerinizi ve listelerinizi gösterebilirsiniz. SharePoint, Active Directory fotoğraf alanının aynısını Outlook gibi kullanmaz. Fakat biz, Microsoft’un temel işbirliği aracı içerisinde her bir kullanıcının fotoğrafını görebilmeniz için hepsini destekliyoruz. Fotoğraflarınızı kullanıcı profilleri, takvimler, listeler hatta versiyon geçmişi üzerinde gösterebilirsiniz. Biz size fotoğrafları sağlıyoruz, siz de onları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Lync Kapsamında
İletişim listenizdeki isimlerin yanına ve anlık mesaj diyalogları içerisine fotoğraflar yerleştirebilirsiniz. Microsoft'un en hızlı bütünleşik iletişim platformuna, adres defterindeki kayıtlarının yanında, karşılıklı konuşmalarda kullanıcı isimlerinin yanına koyacağınız fotoğraflarla sosyal bir canlılık boyutu katın. Size, kullanıcıların fotoğraflarını uzaktan merkezi olarak kontrol ve güncelleme konusunda yardımcı olabiliriz. Böylece onların fotoğraflarını tüm organizasyon çapında standardize edebilirsiniz.

Otomatik Eşleştirme
Bize fotoğraflarınızı gösterin ve gerisini bize bırakın; hatta fotoğraflarla personelinizi otomatik olarak eşleştireceğiz. Mesela “AliGüneş.jpg” otomatik olarak Ali Güneş'in profiliyle eşleşir; veya örneğin sadece isimler olarak değil, çalışan kimlik numarası gibi bir başka Active Directory verisini kullanarak eşleştirme yapabilirsiniz. Elbette biz verileri indirmeden önce, indirme için kullandığımız klasördeki dosyalarda, listede iki benzer isim bulunmasına karşı, bağlantıyı onaylayabilirsiniz.

Toplu İndirme
Her bir fotoğrafı tek tek seçmeye gerek duymadan, sadece bize nereden almamız gerektiğini söyleyin. İster bir ağ dosyası olsun, ister flash bellekte bir dosya veya her hangi bir hafıza kaynağında olsun, tüm dosyaları tek bir girişimde alarak, Active Directory içerisine yerleştiririz. Size yardımcı olacak şekilde, hatta her bir fotoğrafı kendimiz için indirirken veya indirmeden önce size gösterebiliriz; böylece fotoğraf yerleşmeden önce son dakikada onaylama imkanına kavuşursunuz.

Hiçbir Değişiklik Gerektirmez
Outlook, Exchange, Sharepoint veya her hangi program üzerinde hiçbir değişiklik yapmak zorunda değilsiniz. “Outlook Photos” kullanımı kolay bir indirme aracıdır. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz her türlü yeteneği ve fonksiyonelliği bir paket içerisinde topladık. Sizden hiçbir zaman Exchange, Outlook veya diğer her hangi bir kaynak üzerinde değişiklik yapmanızı istemeyiz.

“Active Directory” Entegrasyonu

Fotoğrafların Otomatik Olarak Şekillendirilmesi
“Outlook people pane”, fotoğrafları belirli bir boyutta göstermektedir. Fotoğrafları tam uymaları için otomatik olarak ebatlandırıyoruz. Yüzlerce veya binlerce personel fotoğrafını manüel olarak düzenlemek istemeyeceğinizi biliyoruz. Bu yüzden fotoğrafları “Outlook People Pane”e tam olarak uyum göstermesi için otomatik olarak ebatlandırıyoruz. Böylelikle Outlook, ihtiyaç duyduğu ebatlarda fotoğraflar almakta ama siz de fotoğrafların düzenlenmesi için MS Paint baş ağrısından kurtulmaktasınız.

Mevcut Fotoğrafları Kontrol Edin
AD içerisinde hali hazırda fotoğrafı olan kullanıcılara bakın, halen fotoğrafı olmayanları filtreleyin. Personelden bazıları hali hazırda AD içerisinde bir fotoğrafa sahip olabilir; belki de bu personelin yeni bir fotoğraf eklemesini veya herkesin fotoğraflarını güncellemelerini isteyebilirsiniz: tam bu ihtiyaçları karşılayacak özellikler uygulamamıza eklenmiştir. Mevcut durumda fotoğrafa sahip olan kullanıcıları gözden geçirebilir ve bunların değiştirilip değiştirilmeyeceğine karar verebilirsiniz. Daha da iyisi, halen bir fotoğrafa sahip olmayan kullanıcıları da görebilirsiniz.

Ücretsiz

Tüm Özelliklerle Birlikte
Bu sadece “ücretsiz bir sürüm” değil; tam bir ürün olarak, bütün fonksiyonelliğiyle her zaman ücretsiz bir ürün. Bu bir deneme sürümü de değil. Sizden lisans satın almanızı veya belirli özellikleri aktive etmek için ödeme yapmanızı talep etmiyoruz. “Outlook Photos” tamamen ücretsizdir ve daima böyle kalacak. En güncel, tam uygulamalara sahip bir “Outlook Photos” sahibi oluyorsunuz; hem de bir kuruş ödeme yapmadan.

Hala Artmaya Devam Eden 3 Milyon Kullanıcı
Milyonlarca kullanıcı, binlerce şirket ve endüstri liderince sunulan uygulama, yine de ücretsiz. İster kocaman bir teknoloji devi olun veya ister yerel küçük ölçekli bir işletme, “Outlook Photos”u hali hazırda kullanmakta olan sizin gibi bir şirket mutlaka var. Ücretsiz olabilir ama tüm dünyada, bazıları en büyük, en seçkin, bazıları en yeni, en küçük organizasyonlarda bulunan sistem yöneticilerince güvenilen bir uygulamadır. Aynı zamanda, milyonlarca kullanıcımız “MSexchange.org” Readers' Choice Ödülünü kazanmamıza bize yardımcı oldu. Bu başarı onayı, kullanmakta olduğunuz yazılımla, güvendiğiniz yazılım arasındaki farkı teşkil etmektedir.

Sadece Organizasyon İçi E-posta Gönderisi İçin Değil

Dışarıdaki Kişilere
Müşterileriniz, müşteri konumundaki kurumsal ortaklarınız da fotoğraflı iletişim bilgilerinize ulaşabilir. Eğer e-posta alıcınız sizin alan adınıza sahip değilse, eklediğiniz fotoğrafları göremez. Böylece bir şekilde “Outlook Photos” sadece fotoğrafları iş arkadaşlarınıza gösterebilir. Ancak imza yazılımı herkese… Yarattığımız Exchange imza yazılımına ve Outlook imza yazılımına bir göz atın; hatta sizin için, her kullanıcı için, otomatik olarak bir vCard oluşturabilir ve bunu kendi e-postalarına ekleyebiliriz (tabi sadece arzu ettiklerinde). Bu sadece iletişim listesindekiler tüm verilerini Outlook’a tek bir tıkla yükleyebilirler.

Bütünleşik Kontrol
Hangi bağlantınızın ve hangi e-postanızın fotoğraf içereceğine siz karar verirsiniz. Outlook 2010’a SharePoint’e, Lync’e sahip tüm kullanıcılar fotoğrafları görebilir. Fakat imza yazılımınızdaki kural motoru farklı bağlantılarınız için farklı içerik gösterme kabiliyetine sahiptir. Sadece satış ekibinin e-postalarında fotoğraf göstermeyi uygun bulabilirsiniz. Satıştaki Ted, müşterilerini kendisine hayran bırakabilir; ama muhasebeden Joe’nun onun müşterilerini korkutmasına izin vermeyin.

Dakikalar İçerisinde

Dilediğiniz Yere Yükleyin
“Domain Controller” veya “Exchange Sunucusu” üzerine yüklenmesi gerekmez. Kendi masa üstünüze indirebilir ve tüm işlemleri burada gerçekleştirebilirsiniz. Değerli altyapınız üzerinde gereksiz yazılımları raptiyeyle tutturmayı istemezsiniz. Bu yüzden “Outlook Photos”u neredeyse ağınızın üzerindeki her hangi bir PC üzerinde kullanabilirsiniz. Domain yöneticisi olarak giriş yaptığınız müddetçe, anlık olarak tüm Active Directory fotoğraflarını güncelleyebilirsiz; hızlı ve güvenli.

Dilediğiniz Yere Uygulayın
Ne olursa olsun, eğer sizin domaininiz içerisindeyse, kullanıcıların fotoğraflarını kontrol edebilirsiniz. bir VPN üzerinde veya web üzerinden Sharepoint’e giriş yaparak uzaktan çalışan kullanıcılara sahip olabilirsiniz; tüm bu seçenekler geçerlidir. Kullanıcılar hangisinden çalışırsa çalışsın, ofis ortamında sahip oldukları aynı fonksiyonel özelliklere sahip olacaktır. Çünkü uygulama Active Directory üzerine eklenir; nerede olursanız olun, eğer programınız AD’yi görebiliyorsa (ve alıcınızın yazılımı görebiliyorsa), tüm iletişimlerinizde fotoğrafınızı görebilir ve gösterebilirsiniz.

Ürün Ekran Görüntüsü