Exclaimer Mail Archiver

Ürün Bilgisi

Exclaimer Mail Arşivleme Çözümü

Microsoft Exchange için Maliyet-Etkin Arşivleme
Exclaimer Mail Arşivleme Çözümü, e-posta arşivlemede genellikle karşılaştığınız kurulum gerekliliği ve işletme maliyeti gibi olumsuz yönleri taşımayan, ticari yarar sağlayan ve uyum gerekliliklerini karşılayan özellikle Microsoft Exchange için oluşturulmuş mükemmel bir araçtır. Exchange arşivleme yazılımımızın kurulumu ve konfigürasyonu şaşırtıcı derecede kolaydır ve yönetmek ve işletmek için uzman desteği gerektirmez. İlişkili pahalı ve karmaşık veri tabanı paketlerinin yüklenmesini gerektirmez ve işletmesi düşük maliyetlidir.

Kolayca Yüklenir & Kolayca Sahip Olursunuz
Exclaimer Mail Arşivleme Çözümü, en sade ve en düşük maliyetli çözüm sağlamak veya organizasyonunuzun belirli maliyet/performans ihtiyaçlarını giderecek şekilde ölçeklenerek tek bir bilgisayara yüklenebilen üç bileşenden meydana gelmektedir.

Journal Access
Standart Exchange Journal fonksiyonunu organizasyonunuz tarafından gönderilen ve alınan tüm e-postaların kopyalarını bir journal posta kutusuna da depolayacak şekilde düzenledik. Journal Access Servisimiz bu posta kutusundaki tüm e-postaları okumakta ve bunları Arşiv Tabanımıza indeksleme ve erişim amaçlı olarak yazmaktadır. Daha sonra bunları journal posta kutusundan silmektedir. Bu süreçte Microsoft Exchange Web Hizmetleri bileşenini kullanır; böylece Exchange arşivleme yazılımımız hem yerinde hem de depolandığı sunucu Exchange kurulumlarında iyi performans göstermektedir.

Arşiv Tabanı
Arşiv Tabanımız, e-posta arşivleme ihtiyaçları için optimize edilmiş kişilere göre indeksli bir tabandır. Rakiplerimiz genellikle sizden üçüncü bir partiden tedarik etmeniz gereken SQL sunucusu gibi bir veri tabanı ürünleri yüklemenizi isterler. Bu ürünler pahalıdır ve maliyetli sistem gereksinimlerine sahiplerdir. Ayrıca işletilmeleri için uzmana ihtiyaç duyulur. E-posta arşivlemede, tanımından hareketle, birçok e-posta alırsınız ve bunları uzun süre saklamak istersiniz. Bu yüzden bir arşive gereksinim duyarsınız. Bizim Exchange arşivleme çözümümüzdeki veri tabanı teknolojisi, The Cloud dahil çeşitli depolama seçenekleri kapsamında yürütülebilen flat files seti indeksini temel almakta ve dilediğiniz zaman basitçe konfigüre edilebilmektedir. Bu da kaçınılmaz büyümeyi yaşamayı ve yönetmeyi mümkün olduğu kadar kolaylaştırmaktadır. Ne kadar büyük bir hızla büyüse de, arşivleme tabanımız fonksiyonuna devam edecektir. Sistemimizin arama performansını ve ölçeklenebilirliğini aynı şekilde sürdürürken, Terabaytlar seviyesinde iyi bir ölçek uyumu gösterebilecek şekilde tasarlanmıştır. Gerçekten uyum gösteriyor- test edilmiştir. “Exclaimer’ı gerçekten beğendim: iyi yazılmış, istikrarlı bir program.” Robert Pearman, Microsoft MVP Web Hizmetleri Kullanıcılar e-posta arşivine iki tür web arayüzü vasıtasıyla erişim sağlamaktadır. Telefonlar ve tabletler için kullanım kolaylığı sağlarken, birçok özellik sunan, arama sürecini hızlandıracak ve mümkün olduğu kadar basitleştirecek daha güçlü bir araç sistem getiriyoruz.

Artık PST’ler ve Exchange’de Aşırı Yüklenme Yok

PST’den Kurtulun
Kullanıcıları rahatsız etmeden, her hangi bir konumdan tüm e-postalarına erişimlerini engellemeden, PST’lerden kurtulun. Tüm PST’lerinizi takım halinde merkezi, güvenli bir veri tabanına indirirken; güçlü ve esnek arama UI’si ile son kullanıcılara daha önce sahip oldukları tüm fonksiyonel özellikleri ve hatta daha fazlasını sunmaya devam edin. Size dakikalar içerisinde arşivleme ve nerede olurlarsa olsunlar bunları saniyeler içerisinde mobil, tablet, PC veya her hangi internet erişimli cihazdan tarama imkanı sağlıyoruz.

Artık Exchange Zorlanması Yok
Daha hızlı ve güvenli bir sunucu için aşırı disk alanı ve kaynak ihtiyacına dur deyin. E-postalarınızı Exchange üzerinden temizleyin. Bunların hepsini bir araya getirilmiş, taranabilir bir arşiv içerisine alarak, Exchange sunucunuzu olması gerektiği gibi yalın ve karmaşıklıktan uzak tutabilirsiniz. Daha da iyisi, tek sunucuya sahip bir küçük işletme kullanıcısı, istenen amaca göre oluşturulmuş, yüklenmeye neden olmayan arşiv sistemimizi Exchange’in yanına kurabilir. Düşük maliyetlerimizle bu mümkün.

Kolay Veri İndirme
PST ve mevcut e-postaları aynı kural ve veri tabanlarını kullanarak indirebilirsiniz. Bize PST’lerinizi ve mevcut posta kutularınızı bize gösterin, biz de onları bu iş için yapılmış indirme aracımızla çekelim. Canlı e-posta kullandığınız aynı fonksiyonları ve kontrol özelliklerini PST’lerden ve posta kutularından gelen e-postalar üzerinde kullanabilir; ve hatta sadece indirilen e-postalar için belirli kurallar tanımlayabilirsiniz.

Kesintisiz Çoklu-Veri Tabanlı Arşivleme
Çoklu veri tabanı veya “cloud” için kesintisiz ve kolay arşiv. Belirli amaca göre oluşturulan yapımız çoklu veri tabanları ve ekipmanlar kapsamında güvenilir şekilde depolama yapma imkanı sağlar. Uygulamamızı yüzlerce konfigürasyonda, terabaytlar büyüklüğünde verilerle test ettik. Jenerik veri tabanı kullanmak yerine, arşivleme yapımızı Windows dosya sistemimizi temel alan çok sade ve yormayan şekilde oluşturduk; böylece aynı diğer dosyalarınız için mevcut kullandığınız ve güvendiğiniz taşıma, yedekleme ve daha fazlası için kullanılan araçlar gibi kullanabilirsiniz.

Exchange Journal Fonksiyonu
En yüksek güvenilirlik seviyesi için journal fonksiyonundan doğrudan e-postalarınızı çekebilirsiniz. Çünkü e-postaları doğrudan Exchange journal fonksiyonu posta kutusundan/kutularından naklediyor; eğer sisteminizin bir kısmı çıkarılırsa, daima bıraktığımız yerden yeniden tutabiliriz. Ne olursa olsun, e-postalarınıza iyi bakıldığından emin olabilirsiniz.

Dilediğiniz Zaman
Belirli tarih ve saatlerde uygulama için politikalarınızı ayarlayabilirsiniz. Sadece belirli tarih ve zaman aralığı için dilediğiniz politikayı uygulamada özgürsünüz. Böylece eğer müşteri hizmetleri departmanınız, çalışma saatleri dışında bir e-posta aldığında, göndericiyi ne zaman cevap alabileceklerine dair derhal bilgilendirebilirler.

Tek Seferlik Depolama
Belirli ekler ve e-postalar sadece bir defa kaydedilir. Böylece arşivinizin büyüklüğü mümkün olduğunca küçük kalır. Büyük boyutlu ekler, Exchange veya Exchange Arşiv Çözümü için disk alanında karşılaşılan en büyük sorun olabilir. Bu yüzden belirli dosyaları sadece bir defa kaydediyoruz. E-postalarını sıkıştırılmış formda veya depolama için optimize edilmiş olsa bile, bu bilgileri çok daha küçük bir alanda saklama konusunda bir kaç kilometre öndeyiz.

Tamamen Güvenli

Depolama
Neyin arşivlenmesi gerektiği ve nerede depolanması gerektiği konusunda kurallar oluşturup kullanabilirsiniz. Kural motoru e-postaları koyduğunuz kurallara göre farklı alanlara kaydedebilir (“cloud” da dahil). Bir e-posta sizin birden fazla veri tabanınızda bulunabilir: mesela bir CEO’nun e-postası hem “tüm kullanıcılar” hem de “yönetim kurulu” veri tabanında bulunabilir. Göndericileri ve alıcıları Güvenlik/Dağıtım Grupları, Organizasyon Birimleri, iş ünvanları; ve mesaj metni, konu, tarih, zaman ve daha fazla ekleyebileceğiniz e-posta kriterlerine göre temel alarak dahil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.

Tarama
Her bir kullanıcının veri tabanında neyin taramasını yapabileceğine karar vermek için kural-tabanlı izinler kullanabilirsiniz. Default durumla, her kullanıcı şimdiye kadar gönderdiği veya aldığı her hangi bir e-postayı görebilir. Bunun yanında en yüksek işletme faydası elde etmek için, taramaya daha fazla sayıda veri tabanı ve gruplar ekleyebilmek için belli kurallar belirleyebilirsiniz. Müşterilere giden e-postaları bir veri tabanında saklarken, şirket içi gönderileri ayrı bir tabanda saklayabilişiniz. Bir kullanıcı, kilit önemli bir müşteriden ne istediğini görebilir ama CEO’ya kendi performansı hakkında ne söylediğini göremez.

Nerede Olursanız Olun, Tüm E-postaları Görün

İnternete Erişimi Olan Her Hangi bir Cihaz Üzerinden
Akıllı telefonlar, PC ve tabletler için zengin ve kullanımı sade bir UI oluşturduk. Eğer cihaz interneti görebiliyorsa, arşivi taramaya hazırdır. Böylece personeliniz nerede olursa olsun, ne zaman olursa olsun, tüm e-postaları görebilirler. İki web tarayıcısı tabanlı UI oluşturduk (bunu Outlook içerisine yerleştirme imkanımızda var) bu sayede interneti ve Active Directory kullanıcı şifresine sahip olan her hangi biri veri tabanında tarama yapabilir.

Kolaylıkla
Kelime, tarih aralığı, gönderici ve her hangi bir anahtar unsur üzerinden tarama yapabilirsiniz. Kelimeleri arama motoru gibi tarayabilir ama aynı zamanda belirli adresleri, zaman periyodunu veya bunların hepsinin bir kombinasyonu şeklinde arama yürütebilir.

Doğal Olarak
İnternete yönelik en doğal bakış açısı, e-posta tarama çözümüne getirilmiştir. Uzun süre önce internetten öğrenilen klasör hiyerarşilerinin sadece içerik için manüel olarak taranması, sadece zaman israfıdır; artık her değer bir kelime girişi kadar uzaktadır. E-posta, ihtiyacınız olan konuda size yardımcı olabilmek için belirli bağlamlara sahiptir: bu yüzden konuları, tarihleri, göndericileri, alıcıları, ek içeriklerini, başlık değerlerini, boyut ve diğer unsurları tarayabilirsiniz.

Yüksek Hassasiyet
İhtiyacınız olan tüm e-postaları görmek için taramalarınız genişletebilir veya daraltabilirsiniz. Aradığınız e-postayı bulmak için tarama sorgunuza ilave bir filtre ekleyebilir veya soldaki “taramanızı daha spesifik hale getirme” seçeneğinin bunu sizin için hızla ve kolayca yapmasını sağlayabilirsiniz.

Posta Kutusuna Yeniden Yükleme
Kullanıcılar kayıp veya önemli e-postalarını posta kutularına kolayca geri getirebilirler. Outlook klasörüne her hangi e-postayı sanki daha önce buradan hiç kaldırılmamış gibi kolayca yeniden yükleyebilirler. Tek bir e-posta seçebilir veya tüm karşılıklı yazışmaları kolayca ve sorunsuzca geri yükleyebilirsiniz. Bir e-postayı hızla cevaplamak ve yüzlercesi arasında gezinmek zorunda olduğunuzda son derece kullanışlıdır. Not: Güvenlik nedeniyle posta kutusuna geri yükleme özelliği sistem yöneticisi tarafından açıkça aktif hale getirilmelidir.

Kolayca Sahip Olun, Hızlıca Yükleyin

Basit Kurulum
Tek yüklemeyle, tek bir konsolla, veri tabanı bakımı gerekmeden bütünsel bir kontrol sağlar. Arşivleme ve tarama özelliklerine beş dakikada sahip olun: indirin, kurallarınızı tanımlayın, veri tabanlarınızı belirleyin ve bitirin. Uygulamayı mümkün olduğu kadar basitleştirdik. Aynı zamanda kurulumuna uzaktan size yardımcı olabiliriz. Webex vasıtasıyla sistemi sizin için kurmamıza, adım adım tanıtmamıza izin verin. Öyle kolay ki dört dakikalık tanıtım videosuyla baştan sona kurulumu tamamlayabiliriz.

İlave Maliyetlere Son Verin
Arşivleme için özel olarak oluşturulan yapı riskli genel giderlerden kaçınmanızı sağlar. En popüler veri tabanlarından bazıları, müşteri kayıtları, depolama ve diğer karmaşık görevler için son derece uygundur. Ama bunlar ciddi donanım ve uzmanlık gerektirmektedir. Sistemle ilgili genel giderleri öyle düşük tuttuk ki küçük işletme sahipleri bile tek bir sunucu üzerinde veya ayrı düşük performanslı, kapasiteli bir ekipman üzerinde Exchange’in yanında sistemimizi kullanabilir.

Güvenilir Sistem
Diğer varlıklarınızı emanet ederek güvendiniz Microsoft teknolojisiyle aynı şekilde oluşturulmuştur. Arşivleme sistemimizde, Windows dosya ve indeksleme sisteminin bileşenlerini bir araya getirdik; hatta tüm aktiviteleri Windows Sunucusu “event log”unuz üzerine kaydetmekteyiz. Tamamen kullandığınız teknolojinin üzerine yapılandırılmış; ve bu entegrasyon taramayı daha hızlı, yönetimi daha basit ve yapıyı daha güçlü hale getirmektedir.

Amaca Göre Yapılmış
Arşivlemenin kendi özel ihtiyaçlarına göre yapılmış bir veri tabanı kullanın. Arşivler bazı benzersiz özelliklere sahiplerdir: bunlar büyük ölçeklere kadar çok çabuk büyüyebilir; özel olarak “bir defa kaydetme” iznine ihtiyaç duyabilir; ve hiper-hızlı “okuma” erişimine ve daha fazlasına ihtiyaç duyabilirler. Sistemi bu çok özel ihtiyaçları gidermek için yapılandırarak, jenerik, yüksek-bakım gerektiren bir veri tabanı yerine, arşiv sistemi daha fazla güç, daha yüksek güvenilirlik ve maksimum ölçeklenebilirliğe sahip olabilir.

Esnek Yükleme
Arşiv sistemini, e-posta veri tabanını ve Exchange’i tek bir sunucu üzerine kurabilir veya hepsini ayrı platforma yükleyebilirsiniz. Kendi ortamınıza hangi kurulum en uygunsa arşiv çözümü ona en iyi şekilde hazırdır: tek bir sunucudan, çoklu sunucular kapsamında ve hatta arşivinizi bir “cloud” üzerine kurarak çalışmaya hazırdır. Kural sistemimiz her bir gönderi bazında her e-postanın kaydedildiği yeri kontrol edebilmenizi sağlar; böylece hayati öneme sahip e-postaları daha güvenli yerlere saklayabilirken, diğerlerini daha uygun maliyetli çözüm alanlarında depolayabilirsiniz.

Uyum

Hukuki Zemin
Hiçbir zorlanma yaşamadan hukuki zorunluluklara tam uyum sağlayabilirsiniz. Sarbanes-Oxley, HIPAA, İngiltere Şirketler Anlaşması, ISO 9000 ve daha birçok zorunlu standarda gerekli uyum için tüm hukuki zabıtlar ve saklama zorunluluklarının hepsine uyum sağlayabilirsiniz. Sadece saklama dönemini belirleyin veya “Hukuki Zabıt” ikonunu tıklayın; biz her şeyin ilgili veri tabanında olduğundan ve yönergeler izin verene kadar silinmediğinden emin olmanızı sağlayalım. Hatta isterseniz, hukuki zabıtlar için özel bir veri tabanı atayabilir; sonra geri kalanları daha az maliyetli bir veri tabanında saklayabilir; veya belirli departmanları bir birinden ayrı olarak arşivleyebilirsiniz. Mesela, bir okul öğretmenlerin e-postalarını altı yıl boyunca ama öğrencilerinkini sadece bir yıl için saklayabilir.

Denetim İzi
Yapılan tüm tarama ve konfigürasyon değişikliklerini görebilirsiniz. Tüm kullanıcıların taramalarını ve tüm sistem yöneticilerinin “event log” üzerindeki değişikliklerini kaydedebilir; size geçmişe dönük bütünsel bir bakış açısı sağlayabiliriz. Arşiv sisteminin kullanım ve yönetimini aynı alışık olduğunuz araçlar ve konsol üzerinden yürütebilirsiniz. Sadece konfigürasyonda yapılan değişiklikleri seçebilirsiniz (bir veri tabanını taşımak veya neyin arşivlendiğini yöneten kurallardaki değişiklikler gibi) veya son kullanıcı aktivitesindeki (taramaları veya yeniden yüklenen e-postaları gibi) tüm değişiklikleri seçebilirsiniz.

Ürün Video

Ürün Ekran Görüntüsü